Kök Kanal Tedavileri

Kök Kanal Tedavisi diş kökünde iltihaplanma veya enfeksiyona neden olan pulpaları ve apseleri çıkardı. Kök kanal tedavisi diş ağrısını gidermek ve dişlerinizi kurtarmak için genellikle basit bir işlemdir. Bir dişin köklerinde iltihap veya enfeksiyon olduğunda hastalar tipik olarak bir kök kanalına ihtiyaç duyarlar. Kök kanal tedavisi sırasında, bu tür bir tedavide uzmanlaşmış bir endodontist diş içindeki küspeyi dikkatlice temizler, kök kanallarını temizler, dezenfekte eder ve şekillendirir ve bosluğu doldurmak için bir dolgu yerleştirir.

Doğal Dişi Kurtarır

Ağrı Az veya Yok

Daha uzun ömür

Kök Kanal Tedavileri

 • işlemlerin Başlaması

  Sözlü Danışma ve Tedavi Planlaması

  Sözlü Danışma ve Tedavi Planlaması İlk konsültasyon sırasında diş hekimi, hastanın ihtiyacına uygun tedavi planlarını formüle etmek için çeşitli diş muayenelerine erişecektir.

 • Lokal Anestezi

  Diş hekimi etkilenen diş alanını uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır. Bu, kök kanalı tedavileri sırasında tahriş edici ağrıları azaltmada yardımcı olur.

 • Kök Kanal Temizliği

  Diş hekimi, hasarlı ve hastalıklı hamuru dişin içinden temizlemek için küçük dosyalar kullanır. Ayrıca, dişin ve kökün iç odasını biçimlendirmek için dosyaları kullanacak ve kalan hamuru uzaklaştırmak için odayı suyla sulayabilecektir.

 • Dolum veya Diş Taçları

  Hazne iyice temizlenip kurutulduktan sonra diş hekimi onu gutta perka adı verilen kauçuk benzeri bir malzeme ile dolduracaktır. İyileşmeyi beklerken oyuk geçici bir doldurma ile kapatılacaktır. Başka iltihap veya enfeksiyöz bulunmazsa, takip tedavisine gerek yoktur. Dental Crown, kırılmış dişler için alternatif bir seçim olabilir ve bu durum için dolgular ideal değildir.

 • Hijyen Bakımı

  Hijyen Bakımı

  İmplant tedavisinin tamamlanmasının ardından, hasta düzenli ve iyice ağız hijyeni sağlamalıdır. Optimum ağız sağlığı sonuçlarını sağlamak için diş hekiminize düzenli ziyaretler çok önemlidir.