Takma Dişler

Takma dişler, çıkarılan ve ağzınıza geri takılabilen eksik dişlerin yerine geçer. İki ana protez türü vardır: tam ve kısmi. Diş hekiminiz, dişlerinizin bir kısmının mı yoksa tamamının mı değiştirileceğine bağlı olarak sizin için en uygun protez tipini seçmenize yardımcı olacaktır.

takma diş

Gülümsemenize Güven Verir

Çıkarılabilir Protezler

Konusma Yeteneginizi Gelistirir

Takma Dişler

 • işlemlerin Başlaması

  Sözlü Danışma ve Tedavi Planlaması

  Sözlü Danışma ve Tedavi Planlaması İlk konsültasyon sırasında diş hekimi, hastanın ihtiyacına uygun tedavi planlarını formüle etmek için çeşitli diş muayenelerine erişecektir.

 • Model

  Çalışma modelleri, hastanın tıkanmasının makul bir gösterimini sağlayan dişlerin ve çevresindeki yumuşak dokuların alçı üremesidir.

 • Laboratuar Kalıplama

  İzlenim modeli, hastaya bağlı olarak her bir dişe uyacak şekilde özelleştirilmiş protezleri işlemek ve kalıplamak için belirlenmiş laboratuvara gönderilecektir.

 • işlemlerin Sonu

  Hijyen Bakımı

  İmplant tedavisinin tamamlanmasının ardından, hasta yeni dişlerini (restorasyonları) dişhekimlerinin önerdiği şekilde düzenli ve iyice temizlemelidir. Bir diş sağlığı uzmanı ayrıca restorasyonların ve doğal dişlerin bakımı ve bakımı konusunda da tavsiyede bulunabilir. Diş hekiminize düzenli ziyaretler çok önemlidir, böylece yumuşak dokunun sağlığı, kemik seviyeleri ve restorasyonun bütünlüğü gözden geçirilebilir.